OZ TULAVA LABKA

JANG

Mená: mačička MARBLE, mačiatka JIN, JANG,
DOTTY a PANDA
Pohlavie: kocúrikovia Jin a Jang, mačičky Dotty a Panda
Vek: nar. cca koncom apríla, mačička má cca 1 rok
Rasa: mačka domáca
Farba: bielo-čierne

Panda rezervovaná :) 
K adopcii Jin, Jang a Dotty :)

 
Black and white rodinka bola objavená dobrovoľníčkou, ktorá pomáha skupine bezdomovcov v Banskej Bystrici. O svojom objave povedala mame, ktorá hľadala pre mačaciu rodinku pomoc na FB.
Drobná mačička so štyrmi mačiatkami by tam nemali veľké šance na prežitie, v priemyselnej zóne, uprostred ničoho, bez blízkosti ľudských obydlí, obklopený len cestami. Skupina bezdomovcov musí ich súčasný "domov" opustiť a ani sami nevedeli, čo by s mačičkou a jej drobcami  bolo ďalej, veď ich ďalší "domov" sa od toho súčasného nebude veľmi odlišovať :-( O mačičku sa však v rámci ich možností starali. Úprimne pri príchode na miesto som stála uprostred čohosi, čo veľmi, veľmi vzdialene pripomínalo ľudské obydlia :-((( Mačička s drobcami mala v podstate rovnaké "ubytovanie" ako aj ľudia. Kŕmená bola zvyškami toho čo už nezjedli oni, no mala misku s vodou a prístrešok, ktorý jej aj drobcom poskytol dočasné útočisko. 
Mačacia mamina je drobné, chudučké stvorenie, trápi ju pomerne rozsiahli ušný svrab, no inak je zdravá (verím, že to tak aj ostane) a o drobčekov sa vzorne stará.

Drobčekovia sú ako z módnej kolekcie pre milovníkov bielej a čiernej, ktoré ako vieme, nikdy nevijdú z módy a určite si získajú a priaznivcov jin - jangu :-)

Sú zdraví, užívajú si pohodlie a bezpečie pri mamine, prvé spoločné hry a prvé nesmelé krôčiky :-)
Sú to dve baby a dvaja chalani :-)
Pri záchrane tento rodiny som rozmýšľala nad zvláštnym paradoxom toho, ako tí, ktorí či už svojim vlastným pričinením, alebo aj nepriazňou osudu, žijú na okraji tejto spoločnosti, padli na úplné dno a nemajú v podstate nič... ako sú to práve oni, ktorí podajú pomocnú ruku inému tvorovi v núdzi... a pritom sme tak často svedkami toho, ako iní, z úplnej inej sociálnej vrstvy, zabezpečení, s dostatkom financií a možností, pomocnú ruku nepodajú, prejdú okolo zvieraťa s pocitom, že ich sa to netýka... prečo?
Držme teda mladej rodinke palce, aby ich osud smeroval už len tým správnym smerom.

Ďakujem OZ Túlavá Labka, že ich zobrali pod svoje ochranné krídla.

Mačička je testovaná na FeLV a FIV s negatívnym účinkom. Postupne budú odčervení, očkovaní. Mačička po vychovaní mačiatok bude kastrovaná. 
 
Hľadajú si svoje rodiny. Mačiatka k adopcii cca koncom júna. 
Vhodné do bytu. Podmienkou adopcie je kastrácia vo vhodnom veku. 

Banská Bystrica.
Kontakt: 0908910871, kiselovam@gmail.com, tulavalabka@gmail.com