OZ TULAVA LABKA

JIN

Mená: mačička MARBLE, mačiatka JIN, JANG,
DOTTY a PANDA
Pohlavie: kocúrikovia Jin a Jang, mačičky Dotty a Panda
Vek: nar. cca koncom apríla, mačička má cca 1 rok
Rasa: mačka domáca
Farba: bielo-čierne

Panda adoptovaná :) Marblee a Jang majú spoločný domov :)
K adopcii Jin a Dotty :)


Jin už môže ísť domov!!!

Keď som dávala prvý príspevok o tom že Jin hľadá domov, ktosi jeho fotku komentoval: ,, je až nadpozemsky krásny”.

To bolo v čase, keď som nevedela čo nás čaká, keď bol ešte hravé, šťastné a zdravé mačiatko.
Potom prišla choroba a potom jej dozvuky... tí, ktorí ste s nami a sledujete už viete. Jin absolvoval všetky vyšetrenia, ktoré boli potrebné a vôbec aj možné na Slovensku absolvovať. Nikdy neprestanem ďakovať OZ Túlavá Labka, ktoré financovalo liečbu, aj všetkým ďalším, ktorí na ňu prispeli. Tešili sme sa z každého pokroku a ja sa dnes teším, že predpovede sa splnili a Jinova motorika sa zlepšuje. Je hravý, rovnováha oveľa stabilnejšia, skáče, hrá sa, behá. Je len trošku nemotornejší. A ako mi povedala jedna blízka osôbka: ,, nikomu predsa nemôže vadiť, trochu nemotornejšie mačiatko!”

Čo sa ale u Jina nezmenilo nikdy? Jeho povaha. Jeho neskonalá prítulnosť, pokoj, rozvaha a pokora s akou prijal ochorenie, aj jeho následky. Keď ja som sa trápila kvôli nemu najviac, on pribehol a ľahol si na mňa, akoby chcel povedať: ,,neboj, to bude fajn....”
A je!!!! Konečne!!! Takže tu mám ,,nadpozemsky krásneho” kocúrika, ktorý všetkým okolo neho pripomína malého anjela, spadnutého z neba, s trochu polámaný krídelkami, no stále nádherného, stále dokonalého! Bude takým len pre mňa, alebo je niekde miesto v srdci pre tohto výnimočného kocúrika?

Domov hľadá len v interiéri a k inej mačke, alebo spolu s jedným zo súrodencov a tou je momentálne len Dotty, keďže braček Jang a Mamina Marblle už sú v spoločnom domove.

Jin má 5 mesiacov, je odčervený, testovaný na FiV/FeLV , FIP - negitívne.
Nachádza sa v BB, dovoz po dohode možný.


Black and white rodinka bola objavená dobrovoľníčkou, ktorá pomáha skupine bezdomovcov v Banskej Bystrici. O svojom objave povedala mame, ktorá hľadala pre mačaciu rodinku pomoc na FB.
Drobná mačička so štyrmi mačiatkami by tam nemali veľké šance na prežitie, v priemyselnej zóne, uprostred ničoho, bez blízkosti ľudských obydlí, obklopený len cestami. Skupina bezdomovcov musí ich súčasný "domov" opustiť a ani sami nevedeli, čo by s mačičkou a jej drobcami  bolo ďalej, veď ich ďalší "domov" sa od toho súčasného nebude veľmi odlišovať :-( O mačičku sa však v rámci ich možností starali. Úprimne pri príchode na miesto som stála uprostred čohosi, čo veľmi, veľmi vzdialene pripomínalo ľudské obydlia :-((( Mačička s drobcami mala v podstate rovnaké "ubytovanie" ako aj ľudia. Kŕmená bola zvyškami toho čo už nezjedli oni, no mala misku s vodou a prístrešok, ktorý jej aj drobcom poskytol dočasné útočisko. 
Mačacia mamina je drobné, chudučké stvorenie, trápi ju pomerne rozsiahli ušný svrab, no inak je zdravá (verím, že to tak aj ostane) a o drobčekov sa vzorne stará.

Drobčekovia sú ako z módnej kolekcie pre milovníkov bielej a čiernej, ktoré ako vieme, nikdy nevijdú z módy a určite si získajú a priaznivcov jin - jangu :-)

Sú zdraví, užívajú si pohodlie a bezpečie pri mamine, prvé spoločné hry a prvé nesmelé krôčiky :-)
Sú to dve baby a dvaja chalani :-)
Pri záchrane tento rodiny som rozmýšľala nad zvláštnym paradoxom toho, ako tí, ktorí či už svojim vlastným pričinením, alebo aj nepriazňou osudu, žijú na okraji tejto spoločnosti, padli na úplné dno a nemajú v podstate nič... ako sú to práve oni, ktorí podajú pomocnú ruku inému tvorovi v núdzi... a pritom sme tak často svedkami toho, ako iní, z úplnej inej sociálnej vrstvy, zabezpečení, s dostatkom financií a možností, pomocnú ruku nepodajú, prejdú okolo zvieraťa s pocitom, že ich sa to netýka... prečo?
Držme teda mladej rodinke palce, aby ich osud smeroval už len tým správnym smerom.

Ďakujem OZ Túlavá Labka, že ich zobrali pod svoje ochranné krídla.

Mačička je testovaná na FeLV a FIV s negatívnym účinkom. Postupne budú odčervení, očkovaní. Mačička po vychovaní mačiatok bude kastrovaná. 
 
Hľadajú si svoje rodiny. Mačiatka k adopcii cca koncom júna. 
Vhodné do bytu. Podmienkou adopcie je kastrácia vo vhodnom veku. 

Banská Bystrica.
Kontakt: 0908910871, kiselovam@gmail.com, tulavalabka@gmail.com