OZ TULAVA LABKA

JAMAL

Meno: JAMAL (Džamal) 
Vek: cca 1 rok
Rasa: mix nemecký ovčiak
Farba: čierny s pálením
Pohlavie: psík
Veľkosť: menší stredný

8,1.2018 : Jamal má dočasnú opateru na 1 mesiac v Liptovskom Mikuláši - ĎAKUJEME Adriana Srnková. 
Je to skvelý psík, povahovo šteniatko, veľmi priateľský a hravý, šikovný aj poslušný. Má hygienické návyky. Čaká ho ešte kontrola a stále hľadá trvalý domov prípadne dlhodobú DO ! 


2.1.2018 : Bohužiaľ nikto neponúkol pre Jamala dočasnú opateru a Jamal je teda núdzovo v klietke v garáži priamo v útulku. Nemôže tam zostať, potrebuje domácu opateru, dva krát denne lieky a kľudový režim, krátke prechádzky. Nepotrebuje špeciálnu starostlivosť, potrebuje však Vašu pomoc !Prosíme za neho, je to dobrý psík, potrebuje do tepla, v garáži je zima a je tam skoro stále sám. 

Info z kliniky -22.12.2017: Jamal má asi rok. Labku mal riadne dochriamanú a kosti poposúvané, už je po operácii. Má tam vloženú platničku a 6 šroubov. Bude potrebovať opateru, zatiaľ ostane na klinike. Musí ísť do tepla, nemôže byť vonku na mraze. Šesť týždňov bude musieť mať obmedzený pohyb, potom príde prvé rtg a uvidí sa. Kosti sa mu už nedali na 100% pospájať, tak rekonvalescencia bude dlhšia, kým sa mu to zrastie. Bude brať aj podporné vitaminy. Potom šrouby pôjdu von. Musel dostať aj úder do hlavy, ale našťastie nejakú vážnejšiu traumu neutrpel. Ak viete pomôcť s dočasnou opaterou ideálne v Banskej Bystrici alebo okolí, kvôli kontrole, kontaktujte nás. Jamal potrebuje len miesto v teple, domácu starostlivosť, všetko ostatné zabezpečíme. 

Jamal bol nájdený na ulici, ležal pri ceste, v snehu, v zime.
Pravdepodobne ho zrazilo auto, pretože ledva chodí, zadnú lavú labku nepoužíva, ťažko dýcha, má očká podliate krvou a aj zranenie pod papuľkou. 
Prevzali sme ho z karanténnej stanice mesta Banská Štiavnica a vďaka p. Tomášovi Bajzíkovi cestoval ihneď na kliniku BB VET, kde podstúpi všetky potrebné vyšetrenia, liečbu a následne tam zostane hospitalizovaný. 

Jamal je napriek všetkému a určite aj veľkej bolesti veľmi priateľský, milý a dobrý psík, ktorý neustále vrtí chvostíkom. :)
Veríme, že čoskoro bude z neho zdravý, šťastný a milovaný psík. 

Informácie o jeho liečbe a stave budeme samozrejme priebežne dopĺnať. 


Jamal bude samozrejme potrebovať dočasnú opateru, prípadne ideálne trvalú rodinu.

Zaslúži si naozaj ten najlepší a milujúci domov. 

Momentálne sa nachádza na klinike BB Vet v Banskej Bystrici.
Kontakt: tulavalabka@gmail.com, 0903261807, 0918050524