OZ TULAVA LABKA

JIN

Mená: mačička MARBLE, mačiatka JIN, JANG,
DOTTY a PANDA
Pohlavie: kocúrikovia Jin a Jang, mačičky Dotty a Panda
Vek: nar. cca koncom apríla, mačička má cca 1 rok
Rasa: mačka domáca
Farba: bielo-čierne

Panda adoptovaná :) Marblee a Jang majú spoločný domov :) Dotty má domov :)
K adopcii prekrásny Jin :)


Jin - ano, stále hľadá domov!
Dámu mu ho konečne niekto? Ako to začín? Predstavím vám kúsok zo života dočaskára, alebo blázna, ktorý ťahá mačky z ulice....
Začína to postom na FB, alebo telefonátom....tam a tam je mačka s mačiatkami, bez šance, alebo s mizivou šancov na život. Možno prežijú, možno budú mať ďalších potomkov, ktorí sa budú bezprízorne potulovať ulicami, hladní, chorí, umierať na miestach kam ľudské oko nedovidí a teda ani jeho svedomie.. Tak nejak začal aj príbeh Jina a jeho rodinky, ktorú som zobrala od bezdomovcov v máji tohto roku. Happy en? Ale kdeže! 3 týždne ... A potom to prišlo. Pamätám si presne ten moment keď som sa pozerala na malého Jina, trasúceho sa v horúčke, zatiahnuté tretie viečka, malé telíčko, ktoré bojovalo. Striedala sa moja beznádej s nádejou, zúfalá snaha mu pomôcť s ešte zúfalejším pocitom bezmocnosti...a potom nadšenie, spokojnosť a šťastie, že to ustál! No a opäť zúfalstvo keď si choroba vybrala svoju daň. Opäť zúfalé pokusy nič nezanedbať, urobiť všetko čo sa dá... a možno aj nedá.
A Jin to opäť ustál...malý Jin, s pokorou bojoval o svoj život, o svoje miesto na tomto svete. Vždy pokojný, oddaný, prítulný, nežný a neskonale skromne vznešený. Taký je Jin. Čo som sa od neho naučila? Všetko! Že vždy treba bojovať. Že milovať sa dá bezhranične, nezištne a bez očakávania, nevypočítavo a bez strachu, aj vtedy ak vaša láska nebude opätovaná. To dokážu len oni... nie my. Také sú len zvieratá.
Taký je Jin. Dnes sa vyrovná ostatným mačiatkam v dočaske! Áno, občas spadne, občas je jeho chôdza rozkolísaná, ale jemu to nevadí, vie, že tak ďaleko ako on, sa dostal len málokto. Venované všetkým tým, ktorí to vzdali, alebo nezvládli skôr, než mohli vyhrať!
Jin je testovaný na FiV/FeLV, odčervený, kastrovaný, má 7 mesiacov.
Nachádza sa v BB, dovoz po dohode možný.

 

Black and white rodinka bola objavená dobrovoľníčkou, ktorá pomáha skupine bezdomovcov v Banskej Bystrici. O svojom objave povedala mame, ktorá hľadala pre mačaciu rodinku pomoc na FB.
Drobná mačička so štyrmi mačiatkami by tam nemali veľké šance na prežitie, v priemyselnej zóne, uprostred ničoho, bez blízkosti ľudských obydlí, obklopený len cestami. Skupina bezdomovcov musí ich súčasný "domov" opustiť a ani sami nevedeli, čo by s mačičkou a jej drobcami  bolo ďalej, veď ich ďalší "domov" sa od toho súčasného nebude veľmi odlišovať :-( O mačičku sa však v rámci ich možností starali. Úprimne pri príchode na miesto som stála uprostred čohosi, čo veľmi, veľmi vzdialene pripomínalo ľudské obydlia :-((( Mačička s drobcami mala v podstate rovnaké "ubytovanie" ako aj ľudia. Kŕmená bola zvyškami toho čo už nezjedli oni, no mala misku s vodou a prístrešok, ktorý jej aj drobcom poskytol dočasné útočisko. 
Mačacia mamina je drobné, chudučké stvorenie, trápi ju pomerne rozsiahli ušný svrab, no inak je zdravá (verím, že to tak aj ostane) a o drobčekov sa vzorne stará.

Drobčekovia sú ako z módnej kolekcie pre milovníkov bielej a čiernej, ktoré ako vieme, nikdy nevijdú z módy a určite si získajú a priaznivcov jin - jangu :-)

Sú zdraví, užívajú si pohodlie a bezpečie pri mamine, prvé spoločné hry a prvé nesmelé krôčiky :-)
Sú to dve baby a dvaja chalani :-)
Pri záchrane tento rodiny som rozmýšľala nad zvláštnym paradoxom toho, ako tí, ktorí či už svojim vlastným pričinením, alebo aj nepriazňou osudu, žijú na okraji tejto spoločnosti, padli na úplné dno a nemajú v podstate nič... ako sú to práve oni, ktorí podajú pomocnú ruku inému tvorovi v núdzi... a pritom sme tak často svedkami toho, ako iní, z úplnej inej sociálnej vrstvy, zabezpečení, s dostatkom financií a možností, pomocnú ruku nepodajú, prejdú okolo zvieraťa s pocitom, že ich sa to netýka... prečo?
Držme teda mladej rodinke palce, aby ich osud smeroval už len tým správnym smerom.

Ďakujem OZ Túlavá Labka, že ich zobrali pod svoje ochranné krídla.

Mačička je testovaná na FeLV a FIV s negatívnym účinkom. Postupne budú odčervení, očkovaní. Mačička po vychovaní mačiatok bude kastrovaná. 
 
Hľadajú si svoje rodiny. Mačiatka k adopcii cca koncom júna. 
Vhodné do bytu. Podmienkou adopcie je kastrácia vo vhodnom veku. 

Banská Bystrica.
Kontakt: 0908910871, kiselovam@gmail.com, tulavalabka@gmail.com