OZ TULAVA LABKA

URSUS

Meno: URSUS 
Vek: cca 8 - 10 rokov+
Rasa: nemecký ovčiak
Farba: čierno-hnedý
Pohlavie: pes
Veľkosť: väčší, ako NO

LÚČIME SA S TEBOU MILÝ PES URSUS :(
Prišiel si do našich životov na dva mesiace.
 
Ursus bol nahlásený v kameňolome v obci Královce- Krnišov (Krupina). Išli sme po neho. Bolo to 5.6.2018. Od vtedy bol u nás v labke. Všetci sme si ho obľúbili... Postavili sme ho postupne na nohy... Ursus začal žiť.
No nevedeli sme, že koniec príde tak skoro :( Zo dňa na deň sa mu stav veľmi zhoršil :( Vyšetrenia na klinike ukázali niekoľko ťažkých poškodení... Ostávalo mu možno pár dní života :´(
Ursus, je nám ľúto, že sme ti viac nevedeli pomôcť :(
No ľúbili sme ťa a nezabudneme...
Pozdrav tam hore ostatné zvieracie duše ❤️

 


Ursus prosí o dožitie v rodine.
Dňa 4.6. sme dostali hlásenie, že v kameňolome (Královce-Krnišov, okr. Krupina) je pes, vlčiak. Nooo tak na druhý deň predsedkyňa s manželom nabehli, psa odchytili a priviezli do labky.
Ursus bol úplne vyziabnutý a úbohý pes. Nevládal stáť na nohách, bol kosť a koža, smutný, vyplašený. S malými dušičkami sme ho pozorovali a rozmýšľali, či nám bude žiť.
Pamätám si, ako som o dva dni na to prišla do útulku a videla ho nehybne ležať v búde. Slzy na krajíčku, lebo Ursus nám umrel... No neumrel. Spal tvrdo ako to len starý poprdáci vedia ;)
Ursusko sa pomaličky, krok po kroku dáva do formy.
Už to nie je vyziabnutý pes, čo celý deň preleží v búde.
Je to skvelý a priateľský pes, ktorý ZAČAL ŽIŤ.
Radostne nás víta, keď prídeme do „labky“. Behá s inými psami... No behá... ;)) Klusá, pobehne, pochodí si, poňuchá. Má záujem, obzerá, sprevádza nás.
Rád papá, dostáva aj vitamíny na kĺby.
Ursus si zaslúži dobrého človeka.
Je odčervený, očkovaný, čipovaný.
Banská Štiavnica, OZ Túlavá labka: tulavalabka@gmail.com, 0903261807, 0944554885

 

Deduško Ursus bol nájdený vyhodený v kameňolome pri obci Kráľovce-Krnišov. Vychudnutý, zoslabnutý, zmierený s osudom. :(  Našťastie si ho tam všimol jeden pán a poprosil nás o pomoc.

Ursus tak dostal šancu spoznať aspoň na čas, ktorý mu ešte ostáva skutočný milujúci domov. 
Je to priateľský pes, veľmi dobrý, pokojný a rozumný. Je to dobrák s obrovským srdiečkom. 
Už pekne pribral, na slabé labky dostáva vitamíny a zvláda aj krátke prechádzky.
Je zvyknutý na obojok, vodítko a cestoval už aj autom.  Je v kontakte aj s inými psami, sučkami aj šteniatkami. Možno by si zvykol aj na iné zvieratá. ;)
 
Útulky sú preplnené nemeckými ovčiakmi a ich krížencami. Je veľmi ťažké nájsť domov pre mladého ovčiaka, čo teda bude s Ursusom? Dožije v útulku? Alebo sa stane zázrak a nájde sa pre neho ešte rodina? Veríme, že tento úžasný pes dostane šancu na život. 
 
Ursus je odčervený, očkovaný a čipovaný. Berie vitamíny a čaká ho kastrácia. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a platí symbolický adopčný poplatok. 
 
Ursus čaká v Banskej Štiavnici.
Kontakt: tulavalabka@gmail.com, 0944554885, 0903261807

 

pôvodne:
Kráľovce - Krnišov, kameňolom (okres KRUPINA)

pes, asi vyhodený, plachý
Vie niekto pomocť??